styczeń12

Perfumy - czy łatwo o trafny wybór ?

dodano: 12 stycznia 2010 przez maggieh


Perfumy składają się na image tak samo jak stroje, fryzura czy makijaż. Są nie tylko uzupełnieniem całości, ale jej niesłychanie ważną częścią. Perfumy atakują wszystkie nasze zmysły pachnącymi nutami. Ich aromatyczne bukiety potrafią rozbudzić najgłębsze pragnienia, poprawić samopoczucie. Magia zapachu budzi wspomnienia i zainteresowanie.

Naukowcy obliczyli, że na świecie statystycznie nowy damski zapach pojawia się na rynku, co 43 godziny, zaś męski, co cztery dni. Utrzymanie się, więc na rynku perfumiarskim to dziś nie lada wyzwanie, a jeszcze większym zdaje się być dobór odpowiadającego nam zapachu.

 

Zapach mówi o człowieku czasami więcej, niż mogłoby się zdawać. Powinien pasować do osobowości i trybu życia, pozytywnie działać na zmysły, a co za tym idzie wprowadzać w dobry nastrój i poprawiać samopoczucie. Źle dobrany może działać wręcz odwrotnie. Wybór perfum nie jest prostą sprawą, często zdarza się, że nie jesteśmy z niego zadowoleni. Zapach, który początkowo nas zachwycił po przetestowaniu w domu okazał się drażniący i zupełnie nieodpowiedni. Jak wybrać perfumy, które będą do nas pasować?

 

OTO KILKA PODSTAWOWYCH RAD UŁATWIAJĄCYCH TRAFNY WYBÓR.

 

 1. Wyboru najlepiej dokonywać rano, gdy zmysł węchu jest wypoczęty.

 

 1. Gdy idziemy wybrać nowy zapach nie powinniśmy wczesnej używać innych perfum.

 

 1. Nie powinno się oceniać zapachu rozpylanego tylko na blotterze (pasek papieru). Jeśli zapach z papierka wydaje się interesujący należy koniecznie przetestować go na skórze. Testowanie zapachów na papierkach nie daje żadnej gwarancji, że wybór będzie dobry.

 

 1. Niewskazane jest wąchanie korka ani szyjki flakonu, bo zamiast rzeczywistego zapachu poczujemy, co najwyżej ulatniający się spirytus.

 

 1. Perfumując przegub dłoni lub zgięcie łokcia, należy odczekać chwilę, aż ulotni się alkohol. Poczujemy wtedy pierwszą nutę zapachową - nutę głowy tę najbardziej ulotną.

 

 1. Dopiero po pewnym czasie można poczuć kolejną nutę zapachową - nutę serca, czyli środek zapachu.

 

 1. Ostatnim najdłużej utrzymującym się na skórze zapachem będzie nuta głębi, która jest finałem aromatycznego bukietu testowanych perfum.

 

 1. Jeśli wszystkie trzy nuty danych perfum wydają się nam odpowiednie można je kupić. Dobrze byłoby jednak odczekać tydzień i przetestować ten sam zapach jeszcze raz. Jeśli nadal będzie ci odpowiadał oznacza to, że twoja decyzja zakupu w 99% będzie trafna.

 

 1. Podział na zapachy dla brunetek i blondynek to już przeszłość, wybór zależy tylko od kobiety jej gustu, charakteru i intuicji.

 

 1. Nie sugeruj się zapachem używanym przez koleżankę, na każdej skórze te same perfumy będą pachnieć inaczej. Musisz je wypróbować na własnej.

 

 1. Nie wybieraj perfum ze względu na świetną reklamę, firmę, nazwisko kreatora czy opakowanie (chyba, że kolekcjonujesz flakony).

 

 1. Wybór perfum jest sprawą bardzo osobistą i indywidualną. Nie używaj przypadkowych perfum kupionych przez kogoś w prezencie.

 

 1. Jeśli już podejmiesz decyzję nie musisz od razu kupować dużego opakowania. Duże flakony są mniej praktyczne, nawet do zamkniętych przedostaje się powietrze utleniające perfumy. Zanim zdążymy je zużyć zapach może stracić swoją moc.

 

 1. Używając tych samych perfum przez długi czas obojętniejemy na ich zapach i przestajemy go odczuwać. To znak, że przyszedł czas, aby dokonać zmiany i wybrać coś nowego.

  CDN....

photo
perfumy: Zdjęcie pochodzi z notki Perfumy - czy łatwo o trafny wybór ?


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy